Rychlé vyhledávání
Počet nemovitostí v nabídce: 9
RK ČR
Vyberte si nemovitost
Realitní zpravodaj

Kupujete nemovitost? Zajímejte se, zda patří do rodinné domácnosti

Kupujete nemovitost? Zajímejte se, zda patří do rodinné domácnosti
24.1.2022 - Při koupi nemovitosti nemusí být důležitý jen fakt, kdo je zapsán jako vlastník v katastru nemovitostí. Pokud se nevyjádří sám vlastník, zeptejte se ho, zda je v nemovitosti rodinná..

Daň z nemovitosti – platí se už i za remízek

Daň z nemovitosti – platí se už i za remízek
21.1.2022 - Vlastníci nemovitostí, u nichž došlo ke změnám ve vlastnictví nemovitosti, musí do 31. ledna podat přiznání k dani z nemovitosti. Letos se to může týkat většího počtu vlastníků, kteří do..

Růst hypotečních sazeb ochlazuje zájem o hypotéky

Růst hypotečních sazeb ochlazuje zájem o hypotéky
19.1.2022 - Banky v prosinci poskytly hypotéky za 34,5 miliardy. V součtu za celý rok produkce překonala 400 miliard. Kam se posune trh s úvěry na bydlení v příštím roce?
Provozováno na realitním systému Realman
Nacházíte se: Nemovitosti » O nás » Informace pro klienty » Daň z nabytí nemovitých věcí

Daň z nabytí nemovitých věcí

Vláda schválila 8.6.2020 tzv. Liberační balíček III, který předložilo Ministerstvo financí. Jedním z bodů je další odložení podání daňového přiznání a platby daně z nabytí nemovitých věcí. Sankce spojené s pozdějším podáním a placením se promíjí až do konce letošního roku. V případě zrušení daně bude všem poplatníkům, kteří mají lhůtu k podání daňového přiznání od 31. 3. 2020, daň, penále i úrok z prodlení odpuštěn. Pokud daň zrušena nebude, bude odpuštěno jen penále a úrok z prodlení, pokud bude daň z nabytí uhrazena do 31.12.2020.

Více na https://www.mfcr.cz/cs/aktualne/tiskove-zpravy/2020/vlada-schvalila-prodlouzeni-danovych-ule-38663