Rychlé vyhledávání
Počet nemovitostí v nabídce: 28
RK ČR
Vyberte si nemovitost
Realitní zpravodaj

Darování nemovitosti s příkazem omezuje dispoziční práva vlastníka

Darování nemovitosti s příkazem omezuje dispoziční práva vlastníka
21.6.2021 - Je možné darovat nemovitost a stanovit si podmínku, že ji obdarovaný nikdy neprodá? Co se stane, když dárce zemře? Končí tím tato podmínka nebo pokračuje dále a v případě dědictví..

Kupujete pozemek? Nezapomeňte na příjezdovou cestu

Kupujete pozemek? Nezapomeňte na příjezdovou cestu
18.6.2021 - Zdá se to banální, ale sjezd na pozemek nelze zřídit kdekoli. Připojení pozemku ke komunikaci musí odpovídat požadavkům na rozhled pro bezpečné vyjíždění automobilů. Je přitom rozdíl, zda..

Neřešený dluh vás může připravit o hypotéku

Neřešený dluh vás může připravit o hypotéku
15.6.2021 - Stačí jedna pokuta za černou jízdu, nebo pár desítek korun, které zapomenete zaplatit, například bance, na splátce za malou půjčku, nebo se spletete při zadávání příkazu za telefonní..
Provozováno na realitním systému Realman
Nacházíte se: Nemovitosti » Prodej rodinného domu 336 m² - Vír, okr. Žďár nad Sázavou

Prodej rodinného domu 336 - Vír, okr. Žďár nad Sázavou, Ev.č.: 2101101

IMG_20201129_112210208

Kontaktujte makléře

Mgr. Jana SmrkalováMgr. Jana Smrkalová
+420 722 439 943
+420 774 364 584
[email protected]
Jolly reality s.r.o.Jolly reality s.r.o.
Blatného 1831/26
Brno - Žabovřesky
+420 722 439 943
+420 774 364 584
[email protected]
Cenarezervováno
+ provize RK, včetně právního servisu
KategorieRodinné domy
LokalitaVír
OkresŽďár nad Sázavou
Velikost3 pokoje
Plocha užitná336 m²
Plocha pozemku1.657 m²
Plocha zastavěná770 m²
Plocha zahrady887 m²
Užitná plocha přízemí336 m²
Plocha nebytových prostor30 m²
Stav objektuPřed rekonstrukcí
BudovaSmíšená
Typ domuPřízemní
Poloha objektuSamostatný
ZástavbaObytná
G (PENB nedodán)
EXKLUZIVNÍ NABÍDKA
zobraz vybavení
Popis

Nabízíme na prodej bývalý Walnerův statek, nemovitost s bohatou historií v pěkné lokalitě údolí řeky Svratky v obci Vír. Název Veselý statek získala tato nemovitost v posledních 20 letech, kdy sloužila jako restaurační zařízení, kde se scházely významné osobnosti kulturního, společenského i sportovního života, jako například Franta Kocourek a jeho brněnští kamarádi.
Rodinný dům má zastavěnou plochu a nádvoří 770 m² a zahradu 887 m². Dům je napojený na obecní vodovod. V obci není kanalizace. Před domem je vybudován nový antoníček na elektřinu a k domu je přivedený plyn.
Do domu se vchází prostornou chodbou, ze které je vstup do bývalé restaurace s barem a místnosti s tanečním parketem. K bývalé restauraci bylo vybudované sociální zázemí, WC s umývárnou. Z chodby je přístup po točitém schodišti na půdu, která má dvě poschodí. Dále je zde vstup do klenbového sklepa a do druhé části domu, kde jsou dvě místnosti a koupelna. Z rozlehlého nádvoří je vjezd do garáže a v garáži je vchod do sklepa. Na nádvoří se nachází venkovní gril a imitace studny.
U brány, která umožňuje vjezd na nádvoří, roste košatá třistaletá lípa, památný strom. Kolem domu je oplocená zahrada a v její jižní části se nachází jezírko napájené z vlastní studánky. Není Průkaz energetické náročnosti budovy dle zákona č.40612000 Sb., o hospodaření energií, dle § 7a odst. 9 z důvodu, že budova byla vystavěna a poslední větší změna dokončené budovy na ní byla provedena před 1. lednem 1947. Dům se nachází ve vyhledávané lokalitě pro rybáře, kousek od domu je přehrada Vír a řeka Svratka, dále je zde možnost dalšího sportovního vyžití, je zde jedinečný čtyřicet metrů vysoký ledopád uměle vytvořený, funguje jako cvičný terén Českého horolezeckého svazu.
Doporučujeme prohlídku této zajímavé nemovitosti.
Více informací k nemovitosti naleznete na stránce www.veselystatek.cz